Zieloni znów to zrobili. Wisła Kraków - Warta Poznań 0:1

W meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków i stoi przed realną szansą gry w europejskich pucharach.

Pierwsza połowa wyglądała tak, jak można było się tego spodziewać. Częściej przy piłce była Wisła, gospodarze częściej wyprowadzali też ataki, rzadko kończyły się jednak one jakimiś konkretami - w pierwszych 45 minutach Biała Gwiazda oddała jedynie jeden celny strzał.

Warta skupiała się na obronie, nie była to jednak obrona rozpaczliwa. Zieloni byli bardzo dobrze ustawieni, wybijali rywali z rytmu i szukali okazji do kontrataków. Te były groźne szczególnie wtedy, gdy przy piłce znajdował się Baku. Skrzydłowy znów pokazał, że ma spory potencjał i tylko niefrasobliwość Zrelaka, który zmarnował w obu połowach po co najmniej jednej dobrej okazji, pozbawiła Niemca asysty.

W końcówce pierwszej połowy Warta starała się przycisnąć, gole jednak nie padły.

Po zmianie stron z optycznej przewagi Wisły nic nie zostało. Warta prezentowała się lepiej i jeśli ktoś miał zdobyć gola, to byli to właśnie Zieloni.

Konsekwencja w końcu dała efekt, a decydującą akcję przeprowadzili rezerwowi. Po ładnym rozegraniu po lewej stronie prostopadle w pole karne zagrał Czyżycki, a pomiędzy dwoma obrońcami świetnie odnalazł się Kuzimski, który uniknął spalonego i wykorzystał okazję z bezwzględną skutecznością.

Po końcowym gwizdku trener Tworek niemal eksplodował z radości i nie można mu się dziwić. Mający bić się o utrzymanie zespół awansował na 6. pozycję w tabeli i traci tylko 2 punkty do czwartego miejsca, które wciąż może dać szansę gry w pucharach. Będzie to zadanie bardzo trudne, ale jak najbardziej realne.

Wisła Kraków - Warta Poznań 0:1 (0:0)

Wisła: M. Lis - Burliga (Medved 90'), Radaković (Szot 30', Buksa 90'), Frydrych, Sadlok, Starzyński, Kuveljić (Mawutor 65'), Savić, Żukow, Yeboah, Brown Forbes.

Rezerwowi: Broda, Kone, Boguski, Szota, Gruszkowski, Mawutor, Szot, Buksa, Medved.

Warta: A. Lis - Kuzdra, Ławniczak, Ivanov, Kiełb, Grzesik (Kuzimski 74'), Kupczak, Trałka, Żurawski (Czyżycki 62'), Baku, Zrelak (Rodriguez 85').

Rezerwowi: Bielica, Kuzimski, Czyżycki, Rodriguez, Rybicki, Janicki, Spychała, Sopoćko, Nawrocki.

Bramki: Kuzimski 88'

Kartki: Kupczak 16' (żółta), Szot 32' (żółta), Frydrych 68' (żółta), Ivanov 90' (żółta),

89
Ładne rozegranie na lewej stronie, Czyżycki podał prostopadle, a Kuzimski nie zmarnował okazji
88
Bramka!!! Kuzimski!
85
Zmiana w Warcie: Rodriguez za Zrelaka
83
Dośrodkowanie, zamieszanie pod bramką Warty, Mawutor uderzył, ale został zablokowany
82
Rzut wolny dla Wisły
79
Zrelak! tym razem po świetnym podaniu Baku napastnik uderzył celnie, ale prosto w bramkarza
66
Szkoda! Świetna kontra Warty zakończona złym ostatnim podaniem Zrelaka, ponadto napastnik był na spalonym
59
Niezła akcja Baku, prostopadłe podanie do Zrelaka, ale w ostatniej chwili przeciął je obrońca
56
Było groźnie! z kilku metrów na bramkę Wisły uderzył Brown Forbes, piłkę odbił Adrian Lis
43
Co za interwencja Ivanova! Fin odważnie i ryzykownie powstrzymał w polu karnym Yeboaha, który miał przed sobą tylko bramkarza
41
Baku jest aktywny na lewej stronie, ale na razie nie przekłada się to na konkrety
38
Warta cały czas jest skupiona na obronie i ewentualnych kontrach, ale to nie oznacza cofnięcia się głęboko pod własne pole karne
25
Szkoda! Baku ładnie urwał się lewą stroną, podał w pole karne, ale niepilnowany Zrelak nie trafił czysto w piłkę
24
Dośrodkowanie w pole karne Warty z prawego skrzydła, dobrze ustawieni byli jednak stoperzy
0
Warta: A. Lis - Kuzdra, Ławniczak, Ivanov, Kiełb, Grzesik, Kupczak, Trałka, Żurawski, Baku, Zrelak.
0
Wisła: M. Lis - Burliga, Radaković, Frydrych, Sadlok, Starzyński, Kuveljić, Savić, Żukow, Yeboah, Brown Forbes.
0
Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu Wisła Kraków - Warta Poznań. Pierwszy gwizdek o 20:00