Reklama
Reklama

Luzowanie obostrzeń: POSiR udostępniają swoje obiekty

fot. PIM

Nieznaczne poluzowanie obostrzeń od 18 kwietnia objęło m.in. kwestię sportu na świeżym powietrzu.

W myśl aktualizacji przepisów przywrócono możliwość korzystania z obiektów sportowych na otwartym powietrzu pod warunkiem uwzględnienia limitu 25 osób, możliwe jest także organizowanie współzawodnictwa sportowego oraz zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy - zarówno w obiektach zamkniętych, jak i na otwartym powietrzu oraz bez limitu osób.

W związku z tym Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaktualizowały informacje dotyczące działalności zarządzanych przez nie obiektów.

- Obiekty na wolnym powietrzu: Golęcin, Młodzieżowy Ośrodek Sportowy na Śródce oraz Orlik na os. Piastowskim będą udostępniane zgodnie z harmonogramem obiektów. Limit osób korzystających z obiektów: 25. Limit nie dotyczy kadrowiczów, zawodników lig zawodowych oraz dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie dzieci i młodzieży prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy - informują POSiR.

Ponadto odkryte korty tenisowe przy ul. Gdańskiej (Młodzieżowy Ośrodek Sportowy) będą udostępniane chętnym, a w poniedziałek ruszy skatepark na os. Piastowskim.

Z kolei lodowisko i zarządzane przez POSiR hale są udostępniane zawodnikom kadry narodowej, działającym w ramach sportu zawodowego oraz dzieciom i młodzieży uczestniczącym we współzawodnictwie dzieci i młodzieży prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
4.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro