Reklama
Reklama

Agresywny pacjent w nocy uciekł ze szpitala. Dokonał strat na kilka tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Policjantom szybko udało się go zatrzymać.

Do Szpitala Powiatowego we Wrześni został przyjęty pacjent. Mężczyzna stał się agresywny. Nie mówiąc nic lekarzowi dyżurującemu około godziny 4 w nocy oddalił się z oddziału na którym przebywał. O sprawie zostali powiadomieni policjanci. 31-latka szybko odnaleziono.

Jednak cała sytuacja okazało się być bardziej skomplikowana. Lekarz dyżurujący przekazał policjantom, że 31-latek w swoim napadzie niekontrolowanej agresji dokonał uszkodzenia drzwi wewnętrznych od sali w której został umieszczony - relacjonuje sierż. szt. Adam Wojciński, oficer prasowy policji we Wrześni.

W trakcie trwania interwencji z policjantami skontaktował się również dyżurny i poinformował, że na Warszawskiej zostały uszkodzone drzwi wejściowe do apteki oraz reklama świetlna. Właściwe wyczucie sytuacji przez umundurowanych funkcjonariuszy oraz połączenie ewentualnych zbiegów okoliczności przyczyniło się do rozpytania 31-latka o te zdarzenia - dodaje.

Mieszkaniec gminy Września w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się, bo jak tłumaczył "to wszystko bardzo mocno go denerwowało".

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty uszkodzenia mienia. Wartość poniesionych strat łącznie wyniosła ponad 5 tysięcy złotych. 31-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro