Reklama

Zmieni się pierwszeństwo na Zamenhofa!

fot. PIM
fot. PIM

Kolejne zmiany przy przebudowywanym rondzie Rataje.

- W rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego i ul. Zamenhofa rozpocznie się budowa nawierzchni torowiska tramwajowego m.in. z płyt prefabrykowanych. Z uwagi na długość szyn tramwajowych i miejsca ich łączenia, konieczne są zmiany organizacji ruchu umożliwiające przeprowadzenie tych prac - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Od nocy z piątku na sobotę na ul. Zamenhofa niedostępny będzie pas do skrętu w lewo w ul. Piłsudskiego. - Dojazd do ul. Piłsudskiego będzie możliwy przez istniejącą przewiązkę znajdującą się na wysokości ul. Obrzyca (za skrzyżowaniem ul. Zamenhofa i Piłsudskiego). Przejeżdżać tędy będą mogły również autobusy. Upłynnić przejazd pomoże zmiana organizacji ruchu w tym rejonie, bo kierowcy jadący ul. Zamenhofa od strony Starołęki będą na drodze podporządkowanej i ich obowiązkiem będzie ustąpienie pierwszeństwa pojazdom poruszającym się przewiązką. Ruch na ul. Zamenhofa zostanie sprowadzony do jednego pasa. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na oznakowanie informujące o zmianie pierwszeństwa - dodają PIM. W związku z tymi pracami inaczej pojadą autobusy linii nr 152, 162, 166, 181, 196, 212 i 222. Więcej TUTAJ.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, jeśli pogoda pozwoli, zaplanowano układanie ostatniej warstwy nowej nawierzchni na wjeździe na rondo od strony Franowa. Na czwartek, 22 kwietnia, zaplanowano uruchomienie tymczasowego przejazdu po tarczy ronda od strony ulicy Zamenhofa.


Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro