Reklama
Reklama

Kolejny punkt poboru osocza powstanie w Wielkopolsce

fot. RCKiK Poznań

Tym razem na północy regionu.

- W najbliższych tygodniach w Pile powstanie punkt poboru osocza od ozdrowieńców dla chorych na COVID-19. To kolejny już taki punkt w Wielkopolsce, który pomoże w leczeniu zarażonych koronawirusem, którzy posiadają zagrażające życiu objawy - informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dziś takie punkty funkcjonują między innymi w Poznaniu oraz Lesznie. - Osocze jest niezwykle ważne z punktu widzenia leczenia zakażonych koronawirusem, którzy zmagają się z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami. Dlatego zachecam do oddawania osocza, jeśli tylko spełniają Państwo wymagane warunki - apeluje wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Przypomnijmy, że w przypadku Poznania miasto funduje gadżety dla poznaniaków, którzy oddadzą osocze. W skład pakietu wchodzą torba z tkaniny i maseczka ochronna oraz voucher, który można będzie wymienić na bilety w jednostkach kultury, sportu i rekreacji. Wśród voucherów niespodzianek przydzielanych losowo są m.in. bilety do ZOO, Teatru Animacji, kina, na pływalnię. Każdy pakiet jest warty około 95 złotych.

Dawcom osocza, podobnie jak dawcom krwi, przysługują dwa dni wolne od pracy. Wszelkie szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro