Reklama

Ulica Morasko zyska nowy chodnik

fot. PIM
fot. PIM

Wzdłuż ulicy Morasko zostanie wybudowany nowy chodnik.

Chodzi o odcinek od ulicy Szklarniowej do skrzyżowania z Meteorytową i Deszczową. W ramach inwestycji powstanie również oświetlenie i kanalizacja deszczowa.

- Aktualnie na tym odcinku ul. Morasko nie ma wydzielonego chodnika. Planowana inwestycja przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu i funkcjonalność obecnego układu komunikacyjnego. Oprócz budowy chodnika, zadanie obejmuje również poprawę istniejących platform przystankowych, zjazdy do posesji, kanalizację deszczową i oświetlenie - powiedział Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Chodnik będzie mieć prawie 800 metrów długości i od 2 do 3 metrów szerokości. Wykonany zostanie z betonowych płyt chodnikowych. - Na wysokości przejść dla pieszych zaprojektowano obniżony krawężnik oraz zaplanowano maty guzikowe koloru żółtego, które ułatwią poruszanie się osobom mającym problemy ze wzrokiem. Na wysokości przystanków komunikacji miejskiej wybudowane zostaną platformy wyniesione względem krawędzi jezdni, co ułatwi wsiadanie do autobusów - zapowiadają PIM.

Oferty w przetargu można składać do 29 kwietnia. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie mieć 300 dni na przeprowadzenie prac.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
59.94 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro