Reklama

Ciężarówka była za ciężka o 25 ton. Ponad 30 tys. zł kary

fot. WITD

Kolejny przeładowany pojazd na drogach naszego regionu.

Inspektorzy transportu drogowego z Gniezna zatrzymali do kontroli na dw 194 zespół pojazdów, którym przewożono dwa kontenery 20-stopowe z Gdańska do Pobiedzisk.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

- Zespół pojazdów składał się z trzech pojazdów i ważył 65,7 t, zamiast normatywnych 40 t, czyli o 25,7 t za dużo. Taki zespół pojazdów, który przekroczył masę całkowitą 60 t, powinien być pilotowany przez jeden pojazd, a nie był. W wyniku ważenia okazało się również, że dopuszczalny nacisk podwójnej osi nienapędowej, w drugiej naczepie, przy normie 18,0 t, wyniósł 19,1 t. Tutaj przekroczenie było o 1,1 t, czyli o 6,1 proc. Podczas kontroli kierująca pojazdem nie okazała żadnego zezwolenia na przejazd pojazdem nienormatywnym, a w tym przypadku potrzebowała zezwolenie kategorii piątej - relacjonował Piotr Laskowski z WITD.

Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne, zagrożone karą do 30 tysięcy złotych. Kierująca zespołem pojazdów została ukarana mandatem karnym kredytowanym w wysokości 2,2 tys. zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro