Reklama

W Wielkopolsce ruszy pierwszy punkt szczepień masowych

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

W Krotoszynie zostanie uruchomiony pierwszy punkt szczepień masowych na terenie naszego województwa.

To efekt decyzji podjętej przez wojewodę wielkopolskiego oraz dyrektora wielkopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ w Poznaniu. Jak informuje urząd wojewódzki, Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w Krotoszynie będzie mógł zaszczepić dziennie 520 osób. Jego obsługą zajmą się zespoły szczepienne ze szpitala powiatowego w Krotoszynie. Rekomendowaną lokalizację punktu przedstawił wojewodzie starosta krotoszyński przy współpracy z burmistrzem Krotoszyna. Z analiz NFZ wynika, że powiat krotoszyński, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych punktów szczepień, potrzebuje powyżej 25 tygodni na zaszczepienie całej swej populacji mieszkańców. To najniższy ze wskaźników w Wielkopolsce.

Punkt ma ruszyć w przyszłym tygodniu. - Dziękuję samorządowi Krotoszyna oraz wszystkim samorządowcom z Wielkopolski za współpracę w realizacji Narodowego Programu Szczepień. Powstanie kolejnych punktów zdecydowanie przyspieszy walkę z pandemią. Jeżeli tylko dostawy szczepionek do Polski odbędą się zgodnie z planem, będziemy gotowi zaszczepić każdego chętnego Wielkopolanina - powiedział wojewoda Michał Zieliński.

Kolejne punkty będą uruchamiane na podstawie analiz NFZ, uwzględniających m.in. potencjał szczepienny istniejących już populacyjnych punktów szczepień, ludność w powiatach oraz liczby dotychczas zaszczepionych mieszkańców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro