Reklama
Reklama

Nowy Rynek Łazarski coraz bliżej!

fot. UM Poznań

Pod konstrukcją dachu już stoją elementy pawilonów handlowych.

Na budowie nowego Rynku Łazarskiego widać przyspieszenie prac. - W kwietniu generalny wykonawca będzie realizował te prace, których ze względu na temperaturę powietrza nie można było prowadzić zimą. Największym i najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem będzie montaż poduszek z ETFE - ekologicznego materiału lżejszego i bardziej wytrzymałego od szkła. Na przygotowanej uprzednio konstrukcji w pierwszej kolejności założona zostanie tzw. mała poduszka, czyli wewnętrzny ring - informują urzędnicy.

Pod konstrukcją dachu już ustawiono pierwsze elementy nowych pawilonów, z których będą korzystać sprzedawcy. - Duża część prac jest już wykonana i coraz łatwiej wyobrazić sobie efekt końcowy - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Już wkrótce rynek stanie się przyjazną przestrzenią, która będzie pełnić nie tylko funkcję handlową, ale także rekreacyjną, kulturalną i społeczną dla wszystkich mieszkańców Łazarza.

Ukończono m.in. miejsca parkingowe, krawężniki, chodniki z kostki i płyt kamiennych. - W najbliższym czasie prace będą kontynuowane między innymi na alei spacerowej na skwerze im. Kazimierza Nowaka. Na nowej nawierzchni widoczny będzie ślad historycznego przebiegu ul. Małeckiego. Powstają również kolejne, bezpieczne dla pieszych wyniesione skrzyżowania ulic. Tam, gdzie jest to już możliwe, trwa demontaż starego oświetlenia ulicznego i montowane są nowe lampy, w tym oświetlenie nad skwerem - dodają urzędnicy z magistratu.

W połowie kwietnia rozpocznie się pierwszy etap nasadzeń drzew - będzie ich tutaj 21, a także niska zieleń. - Pozostałe rośliny, zgodnie ze sztuką ogrodniczą, zostaną posadzone jesienią tego roku.

W przyszłym tygodniu planowane są kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie rynku. - Zamknięty zostanie odcinek między ulicami Małeckiego - Calliera, a ruch zostanie przekierowany na odcinek między ul. Małeckiego i Niegolewskich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro