Reklama
Reklama

Minister edukacji: zakładamy powrót do przedszkoli 19 kwietnia. Matury w terminie, egzaminy będą prostsze

fot. By Government of Poland, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=101124025

Minister edukacji i nauki przedstawił spojrzenie na obecną sytuację z perspektywy jego resortu.

Przemysław Czarnek był gościem RMF FM, gdzie pytano go m.in. o powrót uczniów i młodszych dzieci do placówek edukacyjnych. - Zakładamy, że już od 19 kwietnia będzie możliwy powrót do przedszkoli. Kluczowe będą dane ze środy i czwartku - zapowiedział. Jak dodał, jeśli tendencja spadkowa dotycząca liczby przypadków się utrzyma, to "w kolejnym tygodniu" możliwy będzie powrót uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, a w maju kolejnych, wliczając osoby ze szkół ponadpodstawowych.

Minister zapewnił również, że matury ruszą zgodnie z planem, czyli 4 maja. - Są warunki do tego, żeby maturę i egzamin ósmoklasistów przeprowadzić w terminie, zgodnie z tym, co jest zaplanowane - zapewnił.

Co ważne, poziom trudności tegorocznych egzaminów zostanie obniżony. Podobnie będzie za 12 miesięcy. - Przewidujemy również pewne ograniczenia za rok, w tym tygodniu będzie decyzja w tym zakresie, na podstawie uzgodnień z ekspertami. Wiemy, że uczniowie klas VII i przedmaturalnych też są w ciężkim położeniu. O nich też myślimy, jak dopasować wymagania za rok - tłumaczył polityk na antenie RMF FM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro