Reklama
Reklama

Bartłomiej Wróblewski coraz bliżej posady RPO. Ma pozytywną opinię większości posłów

fot. Bartłomiej Wróblewski / FB

Uzyskał ją jako jedyny.

Jak podaje RMF24.pl, sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Kandydaci wystawiani przez opozycję - prof. Sławomir Patyra oraz Piotr Ikonowicz nie dostali poparcia większości posłów.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W trakcie posiedzenia komisji Wróblewski odpowiadał na pytania posłów. Jak zaznaczył, chciałby mocno działać na rzecz osób wykluczonych i dyskryminowanych, wspomniał o tym o prawach kobiet, które wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni. Podkreślał też jak ważne jest prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami czy wolność wyznania i wolność słowa.

Kolejny raz kandydat PiS z Poznania zapewniał, że jeśli zostanie RPO, będzie działać ponad partyjnie. - Uważam, że ten urząd powinien być apolityczny i aideologiczny - mówił.

Wybór nowego Rzecznika Praw Obywatelskich ma nastąpić na najbliższym posiedzeniu Sejmu, a to zaplanowano w tym tygodniu. Przypomnijmy, że zwycięstwo w Sejmie nie wystarczy. Aby zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich poznański poseł musiałby uzyskać poparcie większości w Senacie, a dominują w nim przedstawiciele opozycji. Nie jest to jednak nierealne - wystarczy zaledwie 3 senatorów spoza PiS głosujących na Wróblewskiego, by został on RPO.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiepskie warunki na drogach w Poznaniu przez opady śniegu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
21.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro