Reklama
Reklama

Wpadli złodzieje aut. Zabierali z nich katalizatory oraz akumulatory i porzucali

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Policjanci zatrzymali dwie osoby.

Na przełomie marca i kwietnia na terenie Koła doszło do kilku kradzieży i włamań do samochodów osobowych.

Łupem padały relatywnie niedrogie auta. Sprawcy wyjmowali z nich akumulatory bądź wycinali katalizatory. Następnie auta porzucali w pobliskich miejscowościach. W przypadkach, gdy nie udało im się skraść pojazdu, kradli znajdujące się w nich narzędzia i radia - relacjonuje sierż. szt. Weronika Czyżewska, oficer prasowy policji w Kole.

Ponadto w tym samym czasie na terenie Koła dokonano włamań do budynków, z których skradziono akumulatory oraz narzędzia samochodowe. Jednoznacznie można było wnioskować, że złodzieje kradli samochody dla konkretnych części. Policjanci dokładnie zbadali wszystkie sprawy. Przeanalizowali każdy szczegół, który mógłby przybliżyć do ustalenia i zatrzymania sprawców. Po wielu godzinach i dniach żmudnej pracy, funkcjonariusze w końcu natrafili na informacje, które pozwoliły na dotarcie do sprawców - dodaje rzeczniczka.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali 21-latka. Okazało się, że mężczyzna kradzieży dokonywał wraz ze swoim nieletnim kompanem.

Mieszkaniec Koła usłyszał 9 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Prokurator na wniosek Policji zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju, dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się z nieletnim, z którym wspólnie dokonywał kradzieży - przekazuje rzeczniczka.

Jego 16-letni wspólnik z uwagi na młody wiek, za swoje czyny odpowie przed sądem dla nieletnich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro