Reklama
Reklama

Przy kolejnej szkole stanie nowa sala gimnastyczna. Osiem firm zainteresowanych jej budową

fot. PIM / wizualizacja

Inwestycja planowana jest przy Szkole Podstawowej nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego przy ul. Baranowskiej na Minikowie.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie dokonała otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym, które wyłoni wykonawcę prac budowlanych.

Przetarg cieszy się sporym zainteresowaniem. Wpłynęło osiem ofert, z czego cztery mieszczą się w założonym budżecie. Teraz standardowo przystępujemy do analizy nadesłanych dokumentów. Chcemy w tym roku rozpocząć prace budowlane i zakładamy, że nowa sala gimnastyczna z łącznikiem już w 2022 r. będzie do dyspozycji uczniów - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Planowana sala gimnastyczna będzie miała powierzchnię ok. 430 metrów kwadratowych i sięgała 8,6 metra wysokości. Zadanie obejmuje również budowę łącznika pomiędzy salą a starszą częścią szkoły.

Sala sportowa powstanie na północ od istniejącego budynku szkoły, pomiędzy istniejącym boiskiem a asfaltowym placem. Nowa część placówki będzie przypominać kształtem (z lotu ptaka) literę L i wraz z istniejącą szkołą domykać zewnętrzny plac od strony południowej i zachodniej. W ramach inwestycji plac ten także zostanie przebudowany i służyć będzie m.in. jako miejsce apeli szkolnych. Od strony placu przewidziano wejście do nowej części z salą gimnastyczną, przy czym dotychczasowe wejście do szkoły nie ulegnie zmianie. W budynku łącznika przewidziano miejsce na pokój trenera, magazyn, pomieszczenia higieniczno-sanitarne i kotłownię. Planowana powierzchnia całkowita nowych pomieszczeń to 730 metrów kwadratowych - informują urzędnicy PIM.

Wykonawca prac poprowadzi też niezbędną infrastrukturę techniczną oraz zadba o zagospodarowanie terenu wokół budynków.

Według przekazanych informacji wykonawca będzie miał maksymalnie 350 dni od podpisania umowy na roboty budowlane, jednak wszyscy oferenci deklarują skrócenie tego terminu (większość o 40 dni).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro