Reklama
Reklama

O krok od tragedii. Uszkodzony quad utknął na przejeździe kolejowym (video)

fot. PKP PLK / YT/ screen

Nagranie ku przestrodze opublikowali przedstawiciele PKP PLK.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w ostatnich dniach marca na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Dożynkowej w Lesznie. Quad z powodu usterki zatrzymał się na przejeździe. Za nim, mimo zapalonego czerwonego światła, na przejazd wjechały dwa samochody, które również utknęły między opadającymi szlabanami.

To przykłady lekkomyślnego zachowania, które są jednymi z najczęstszych przyczyn zdarzeń na torach. 99% wypadków wynika z nieodpowiedzialności kierowców. Trzeba pamiętać, że czerwone światło absolutnie zakazuje wjazdu na skrzyżowanie z torami. Zbliżając się do przejazdu należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie zbliża się pociąg - - komentują przedstawiciele PKP PLK. Kierowcy lekceważą także zasadę nie wjeżdżania na tory, jeśli nie ma możliwości zjazdu poza przejazd - dodają.

Pamiętajmy, że w przypadku, gdy nie ma możliwości zjazdu z przejazdu - nie powinniśmy na niego wjeżdżać! Natomiast, gdy utkniemy na przejeździe między zamkniętymi rogatkami - powinniśmy bezzwłocznie staranować rogatkę. Rogatki posiadają specjalne bezpieczniki, które pękają w kontrolowany sposób. Gdy nasze auto zostanie unieruchomione na torach wskutek awarii, należy jak najszybciej z niego wysiąść wraz ze współpasażerami i skorzystać z żółtej naklejki, którą znajdziemy na napędzie rogatkowym od strony torów - przekazują przedstawiciele PKP PLK.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro