Reklama

Dziurawe i nierówne chodniki znikną niebawem z ponad 50 poznańskich ulic. Remonty pochłoną blisko 10 mln zł

fot. ZDM

Prace będą prowadzone we wszystkich częściach Poznania.

Wśród zaplanowanych remontów ZDM wymienia m.in. te na: ul. Naramowickiej (od ul. Bożydara do torów kolejowych), ul. Opolskiej (od ul. Sempołowskiej do ul. Jarzębowej), ul. Roboczej (od ul. Sikorskiego po przystanek ZNTK - po wschodniej stronie), ul. Pamiątkowej (obustronnie od ul. 28 Czerwca 1956 roku po ul. Madalińskiego), ul. Szczepankowo (kontynuacja wcześniej prowadzonych prac od ul. Gospodarskiej), ul. Smolnej (również kontynuacja wcześniejszych prac), ul. Śremskiej (od ul. Piłsudskiego po ul. Dolską), ul. Podolskiej (obustronnie na całej długości), ul. Sołtysiej (kontynuacja prac), ul. Grobla (od ul. Mostowej w kierunku ul. Łaziennej) czy Limanowskiego (od Drużbickiej do Jarochowskiego strona południowa).

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Prawie 10 milionów złotych przeznaczymy w tym rok na remonty kilkudziesięciu chodników w różnych częściach Poznania. Ponad 4 miliony zł z tej kwoty pochodzi z wpływów ze strefy płatnego parkowania i dzięki temu sfinansowane będą remonty chodników na Starym Mieście, Jeżycach, Wildzie i Łazarzu, czyli tam gdzie funkcjonuje strefa. To realna, oprócz uspokojenia ruchu, korzyść z wprowadzenia uporządkowanego parkowania - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Przy wyborze konkretnych miejsc i zakresie prac ściśle współpracujemy z radami osiedli. To lokalne samorządy, które są najbliżej mieszkańców, znają bowiem najlepiej ich potrzeby i mają do swojej dyspozycji środki finansowe - dodaje Ireneusz Woźny zastępca dyrektora ZDM.

Oprócz wymienionych lokalizacji prowadzone będą remonty również na ulicach objętych strefą płatnego parkowania, za środki pochodzące od parkujących tam kierowców. To ponad 4 miliony złotych. Cztery rady osiedla rozdysponowały dodatkowo tę kwotę na remonty chodników na następujących ulicach: Małeckiego (pomiędzy ul. Gąsiorowskich, a ul. Strusia), placu Asnyka, Umińskiego (od ul. Garczyńskiego po ul. Kosińskiego) oraz ul. Łąkowej (od ul. Kwiatowej po ul. Krakowską), gdzie od jesieni, po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu, piesi mogą korzystać z całej szerokości chodników - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Prace remontowe rozpoczną się najbliższych tygodniach i potrwają aż do później jesieni.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro