Reklama
Reklama

Już dwa jaja w gnieździe bocianów z Przygodzic!

fot. bociany.przygodzice.pl

Pierwszy raz w tym sezonie bocian pojawił się w słynnym gnieździe 26 marca.

Od tego dnia wiele się wydarzyło. 31 marca do samca Dziedzica dołączyła samica Przygoda. 8 kwietnia w gnieździe pojawiło się pierwsze jajo. - Podobnie jak w ubiegłym roku, pojawiło się ono 9. dnia pobytu pary w swoim siedlisku - można przeczytać na Facebookowym profilu projektu "Bociany z Przygodzic". Drugie jajo pojawiło się w gnieździe w sobotę wieczorem. - O 21.12 bocianica Przygoda zniosła drugie w sezonie jajko, o 21.38 ukazała je mężowi Dziedzicowi - czytamy.

Bociany "zimują" w Afryce, ale ich lęgowiska znajdują się m.in. na terenie Polski. Niezmiennie kojarzą się się z nadejściem wiosny, a ich przylot interpretowany jest jako ostateczny koniec zimy.

Podczas sezonu, każdego dnia losy bocianiej pary śledzą setki tysięcy osób z Polski, Niemiec, USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Kanady i blisko 200 innych państw. Obserwacja bocianów jest możliwa dzięki projektowi "Blisko bocianów" prowadzonemu przez Południowowielkopolską Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków przy współpracy z Gminą Przygodzice i TK Telekom.

TUTAJ można na żywo obserwować, co dzieje się w słynnym gnieździe.


Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
38.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro