Reklama

Jest postępowanie w sprawie braku tlenu w szpitalu na MTP. Przeprowadzono sekcje zwłok 6 pacjentów

fot. Michał Zieliński / TT
fot. Michał Zieliński / TT

Sprawę braku tlenu w szpitalu tymczasowym na MTP bada Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, postępowanie wszczęto pod kątem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także nieumyślnego spowodowania śmierci. Do tej pory w związku ze sprawą przeprowadzono sekcje zwłok sześciu osób. Planowana jest sekcja kolejnej osoby. Wyników jeszcze nie ma.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Dochodzenie na zlecenie prokuratury prowadzą policjanci z komendy wojewódzkiej. Ewentualnie winnym w tej sprawie grozi do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy, że 30 marca w zbiornikach szpitala tymczasowego na MTP zabrakło tlenu. Ze wstępnych ustaleń szpitala wynika, że został on zamówiony za późno. To wojewoda złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W związku z tą sprawą ze szpitala zwolniono dwie osoby: wicedyrektora ds. technicznych i pracownika odpowiedzialnego za zamawianie tlenu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro