Reklama

Rząd planuje luzowanie obostrzeń. Decyzje pod koniec tygodnia

fot. klimkin z Pixabay

Obecne obostrzenia obowiązują do 18 kwietnia.

Jak podaje RMF FM, powołując się na ustalenia swoich dziennikarzy, rząd szykuje się do pierwszego w trzeciej fali stałego luzowania ograniczeń.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Decyzje powinny zapaść w środę lub czwartek. Obecnie priorytetem jest ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli oraz przywrócenie stacjonarnej nauki dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Stanie się tak, o ile w tym tygodniu nie dojdzie do nagłego pogorszenia sytuacji. Możliwe jest również dopuszczenie uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Najważniejsze pytanie dotyczy teraz tego czy luzować obostrzenia równocześnie w całym kraju czy ponownie zdecydować się na regionalizację.

W nieoficjalnych rozmowach członkowie rządu przyznają, że chcieliby przynajmniej częściowo przywrócić działalność hoteli w okresie majówki, ale do niej pozostało jeszcze kilka tygodni, więc na konkrety musimy poczekać. Po drugiej stronie barykady są członkowie Rady Medycznej, którzy nie będą rekomendować luzowania obostrzeń przed wyraźnym spadkiem liczby pacjentów w szpitalach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro