Reklama
Reklama

Policjanci ostrzegają przed próbą wyłudzenia danych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. miguel ugalde / freeimages.com

Na początku kwietnia pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. Policjanci ostrzegają.

W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji "Zaloguj się przez konto Facebook". Sprawcy korzystając z tej metody próbują zalogować się do innych serwisów wykorzystując dane użytkowników portalu Facebook - informuje Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP.

Według ustaleń potencjalni pokrzywdzeni otrzymali w ostatnim okresie czasu na swoje skrzynki mailowe informacje o konieczności aktywacji konta. Dane zostały wykorzystane m.in. do prób aktywacji usługi streamingowej, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do pozyskania innych wrażliwych danych np. numerów kart płatniczych, numerów PESEL - dodają.

Policjanci apelują, by w przypadku otrzymania takiego maila z linkiem nie podejmować żadnych działań. Ponieważ może być to próbą przejęcia konta przez sprawców z możliwością przejęcia naszych danych.

Funkcjonariusze apelują też byśmy regularnie dokonywali zmian haseł dostępu do swoich zasobów cyfrowych oraz byśmy stosowali uwierzytelnianie dwuskładnikowe wszędzie tam gdzie jest to możliwe.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro