Reklama
Reklama

Wojewoda odnosi się do apelu szpitala w Puszczykowie: "W rozmowie z dyrekcją szpitala uzyskano zapewnienie o wystarczających ilościach sprzętu oraz środków"

fot. szpitalwpuszczykowie.com.pl

Chodzi o apel szpitala, który w ostatnich dniach pojawił się na stronach placówki.

Jak informowali przedstawiciele lecznicy w Puszczykowie tegoroczna wiosna potroiła skalę zaangażowania szpitala w walkę z Covid-19. Taka walka o życie i zdrowie każdego pacjenta to ogromne wyzwanie dla każdego szpitala a jej intensywność może zaskoczyć nawet najbardziej przygotowaną placówkę. To dla szpitala ogromne wyzwanie. Bardzo zwiększyły się w porównaniu z ubiegłymi latami koszty zakupów wszelkich środków ochrony osobistej, środków dezynfekcyjnych, sprzętu jednorazowego - to są ilości, z jakimi dotąd nie mieliśmy nigdy do czynienia. Dlatego zwracamy się do Państwa z kolejnym apelem o pomoc: materialną i finansową - informowali przedstawiciele szpitala. Pisaliśmy o tym tutaj.

Dziś do całej sytuacji odniósł się Urząd Wojewódzki.

Po medialnych doniesieniach o potrzebie zabezpieczenia w szpitalu powiatowym w Puszczykowie środków ochrony osobistej dla personelu oraz wody dla pacjentów, służby wojewody zweryfikowały przekazywane informacje. W rozmowie z dyrekcją szpitala uzyskano zapewnienie o wystarczających ilościach sprzętu oraz środków będących w dyspozycji lecznicy - czytamy w oświadczeniu.

Jak zapewnili przedstawiciele wojewody w ostatnich tygodniach z magazynów wojewody, w ramach udzielanego wsparcia, do szpitala w Puszczykowie trafiły m.in. kombinezony ochronne (1.000 szt.), półmaski (1.440 szt.), osłony na buty (1.600 szt.) oraz respiratory, pompy strzykawkowe, ssaki medyczne. Pod koniec marca służby wojewody przekazały także do Urzędu Miejskiego w Puszczykowie 38.000 szt. maseczek medycznych z prośbą o ich dystrybucję wśród mieszkańców - przekazują przedstawiciele WUW.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro