Reklama
Reklama

Koronawirus u franciszkanów. "To bardzo trudne dla nas wszystkich doświadczenie"

fot. Franciszkanie - Gniezno / FB

Zakażenie potwierdzono u 15 z 19 zakonników Wspólnoty klasztornej Ojców Franciszkanów w Gnieźnie.

O trudnej sytuacji poinformował w liście do parafian umieszczonym na portalu społecznościowym. ojciec Mariusz Fałkowski. Jak przyznał koronawirusa potwierdzono u niemal wszystkich członków wspólnoty.

W związku z tym, decyzją władz sanitarnych Kościół nasz został wyłączony z możliwość prowadzenia działań duszpasterskich. Stan ten musi pozostać do czasu wyjścia Wspólnoty Klasztornej z zakażenia. Zamknięty jest też nasz klasztor, gdyż pozostajemy w obowiązku izolacji - czytamy w liście.

W związku z pytaniami o intencje zamówione na ten czas i o możliwość transmisji odprawianych przez nas Mszy Św. pragnę poinformować, że intencje zamówione na dni w których Kościół jest zamknięty, odprawiamy zgodnie z terminami zamówionymi przez Was. Jednakże nie jesteśmy w stanie transmitować Mszy św. ze względu na to, że różny jest stan przechodzenia choroby przez nas - większość Braci może sprawować Eucharystię tylko w naszej Kaplicy klasztornej i w różnych godzinach, tak by nie łamać zasad izolacji. Stąd warunki transmisji nie są możliwe. Zapewniamy, że przykładamy wszelką troskę, aby zamówione przez Was intencje były sprawowane zgodnie z waszymi duchowymi oczekiwaniami. Prosimy Was o duchową łączność w dniu w którym sprawujemy Wasze intencje
- dodał o. Mariusz Fałkowski.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro