Reklama
Reklama

Policja przerwała 100 osobowe wesele pod Turkiem. Publikujemy nagranie z interwencji

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pexels, Pixabay

Do zdarzenia doszło w sobotę w powiecie tureckim.

Jak relacjonuje portal iturek.net wesele zorganizowane wbrew obowiązującym ograniczeniom odbywało się w Malanowie. Mogło na nim być nawet około 100 osób. Jak potwierdzili w rozmowie z lokalnym portalem policjanci na miejscu pojawiło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy asystowali pracownikom Sanepidu. Wszyscy uczestnicy wesela zostali wylegitymowani i poinformowani o obowiązującym rozporządzeniu.

Ustaliliśmy, że w obiekcie może odbywać się nielegalne zgromadzenie. Interwencja przebiegła bardzo spokojnie, otworzono nam drzwi bez żadnych problemów. Wylegitymowaliśmy 81 osób - przekazał z kolei w rozmowie z portalem zpleszewa.pl asp. sztab. Mateusz Latuszewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Turku i dodał, że decyzja Sanepidu miała rygor natychmiastowej wykonalności. Wszystkie osoby musiały opuścić lokal i tak też się stało. Interwencję zakończyliśmy po kilku godzinach. Choć to przykra sytuacja, nie doszło do żadnych incydentów, wszystko przebiegało w kulturalny sposób - przekazał rzecznik.

O sprawie został poinformowany prokurator. W sprawie będą prowadzone dalsze działania. Jak ustalili dziennikarze przed salą gdzie odbywało się wesele zaparkowane były ciężarówki, które według nieoficjalnych doniesień miały zasłaniać to, co dzieje się w środku.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro