Reklama
Reklama

Sześć firm chętnych, by przebudować ul. Trzebiatowską

fot. PIM

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyła przyjmowanie ofert w przetargu, który ma wyłonić wykonawcę przebudowy jednej z ulic na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice.

Chodzi o odcinek ul. Trzebiatowskiej od ul. Elbląskiej do ul. Tczewskiej.

Rozpoczęliśmy analizę nadesłanych ofert. Wszystkie mieszczą się w kwocie, którą zamierzamy przeznaczyć na realizację tego etapu prac. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na ich przeprowadzenie i wdrożenie docelowej organizacji ruchu będzie miał maksymalnie 130 dni od podpisania umowy - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Odcinek objęty inwestycją, znajdujący się w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h, otrzyma przede wszystkim nową nawierzchnię z kostki betonowej. Ul. Trzebiatowska nie będzie miała wyodrębnionej jezdni i chodników. Zostanie dostosowana do ruchu jednokierunkowego z dopuszczonym kontraruchem rowerowym. Pojawią się na niej również dwa progi zwalniające. Ulica będzie odwadniana za pomocą wpustów do kanalizacji deszczowej. Efektem inwestycji będzie znacząca poprawa komfortu i bezpieczeństwa poruszania się pieszych, rowerzystów i kierowców - informują urzędnicy PIM.

I dodają, że kolejny etap prac przewidzianych w tym rejonie obejmuje przebudowę sąsiedniej ul. Tczewskiej, na odcinku od ul. Trzebiatowskiej do ul. Lubowskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro