Reklama
Reklama

Agresywni bracia zaatakowali swoich sąsiadów. "Bili pięściami i kopali po całym ciele"

fot. KPP Złotów

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

O awanturze wywołanej przez dwóch agresywnych mężczyzn policjantów zawiadomiła mieszkanka gminy Tarnówka.

Policjanci ustalili, że 34-latek i jego 55-letnia sąsiadka zostali zaatakowani przez braci mieszkających w tym samym budynku. Sprawcy zupełnie bez powodu bili poszkodowanych pięściami i kopali po całym ciele - relacjonuje podkom. Maciej Forecki , oficer prasowy policji w Złotowie.

Zaraz po wejściu do budynku policjanci zastali agresywnych mężczyzn. W chwili gdy mundurowi próbowali ich obezwładnić mężczyźni stawiali bierny i czynny opór. Na nic zdały się jednak próby uniknięcia odpowiedzialności. Mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani. Jak się okazało wpływ na ich agresywne zachowanie miał bez wątpienia wypity wcześniej alkohol. W organizmie 18-latka znajdował się ponad promil alkoholu, natomiast jego 29-letni brat był tak pijany, że nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - dodaje rzecznik.

Według dalszych ustaleń policji agresywni bracia mogą mieć związek, także z pobiciem mieszkańca Jastrowia. Niewykluczone, że 18 i 29-latek usłyszą kolejne zarzuty. Mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 3 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro