Reklama

Nowe mandaty dla właścicieli psów. Co się zmieniło?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dan Mitchell / freeimages.com

Nowe przepisy weszły w życie 10 kwietnia.

Od dziś w życie wchodzi nowe rozporządzenie rządu z 18 marca 2021 roku dotyczące zmiany wysokości grzywien za niektóre wykroczenia. Co to oznacza dla właścicieli psów?

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, np. jeżeli psa puszczamy luzem, bez nałożonego kagańca w miejscach zabronionych, jeżeli pies uciekł nam z posesji przez niezamkniętą bramę bądź uszkodzone ogrodzenie - kara wg taryfikatora pozostaje taka sama jak do tej pory i wynosi od 50 zł do 250 zł - zauważa Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Kara ulega podniesieniu do 500 zł jeżeli, niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia doprowadzi do sytuacji, w której pies swoim zachowaniem stworzy niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, bądź innego zwierzęcia
- tłumaczy.

Według statystyk poznańskiej straży miejskiej w 2020 roku 161 właścicieli psów zostało ukaranych mandatami. Do Schroniska dla zwierząt strażnicy przekazali 238 bezpańskich psów


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro