Reklama
Reklama

Poznań żegna Krzysztofa Krawczyka. Z głośników popłyną piosenki artysty

fot. Włodzimierz Hoppel

Jak już wcześniej informowaliśmy hołd zmarłemu artyście będzie można oddać w dniu pogrzebu w sobotę 10 kwietnia o godzinie 12:00. Przed wejściem do Teatru Polskiego w Poznaniu, przy schodach wyłożone kwiaty a z głośników usłyszymy piosenki w wykonaniu Krawczyka ze spektaklu "Staroświecka komedia" z 1977 roku. Obecność muzyka na scenie Polskiego miała charakter kontynuacji rodzinnej tradycji. Jego ojciec January był aktorem teatru w latach 1948-1955 - mówi Maciej Nowak, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego.

Spektakl był wspólnym przedsięwzięciem Teatru Polskiego i Estrady Poznańskiej. Wokalista był związany etatowo z Estradą Poznańską, dlatego na skwerze przed siedzibą Estrady przy ul. Masztalarskiej zostanie udostępniona mało znana, archiwalna fotografia Krzysztofa Krawczyka wraz z podziękowaniami.

Zapraszamy także do posłuchania podkastu ze wspomnieniami jego menedżera Andrzeja Kosmali, nagranego z okazji 65-lecia Estrady Poznańskiej - mówi Małgorzata Kempa, dyrektor Estrady Poznańskiej. Podkastu można posłuchać tutaj.

Piosenki śpiewane przez Krzysztofa Krawczyka są częścią naszych wspólnych wspomnień, a on sam zawsze będzie kojarzył się z pogodą ducha i nieustępliwością wobec przeciwności losu. Wielu mieszkańców zwracało się do nas z prośbą o choćby symboliczne upamiętnienie artysty, dlatego dziękuję poznańskim instytucjom kultury za adekwatną reakcję - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat. Wcześniej chorował na Covid-19, jednak jak przekazała żona artysty przebyte zakażenie nie było powodem śmierci Krzysztofa Krawczyka. Msza święta pogrzebowa artysty zostanie odprawiona w archikatedrze w Łodzi w sobotę, 10 kwietnia o godzinie 12. Tego samego dnia o godzinie 15 odbędzie się pogrzeb na cmentarzu w Grotnikach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro