Reklama
Reklama

Ograniczenia w komunikacji miejskiej będą obowiązywać dłużej

fot. Wojciech Flesicher

Miasto poinformowało, że w związku wydłużeniem obostrzeń, autobusy i tramwaje wciąż będą kursować rzadziej.

- Według ocen ZTM aktualnie z możliwości podróży środkami publicznego transportu zbiorowego korzysta zaledwie ok. 35-40 proc. pasażerów (w odniesieniu do stanu sprzed pandemii) - podają urzędnicy. - Wprowadzone w transporcie ograniczenia mają dwa cele. Po pierwsze mają dopasować komunikację publiczną do zmniejszonej mobilności mieszkańców, ale przy zapewnieniu takiej obsługi, która pozwoli na przewiezienie pasażerów z zachowaniem limitów dostępnych miejsc w pojazdach. Po drugie - mają zabezpieczyć działanie komunikacji publicznej na wypadek większej absencji wśród motorniczych i kierowców na skutek zachorowań, kwarantanny, czy opieki nad dziećmi - dodają.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 30 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W związku z tym od poniedziałku wciąż w dni robocze obowiązywać będzie sobotni rozkład jazdy. Mają pojawić się liczne wzmocnienia linii. - Do dotychczasowych wzmocnień dostosowanych do zmienionego przebiegu linii w związku z rozpoczęciem prac w centrum oraz wybudowania tymczasowego łuku na pl. Wiosny Ludów, dojdzie jeszcze większa liczba kursów w godzinach szczytu na linii nr 15, a dla linii nr 167 i 911 wprowadzony zostanie roboczy rozkład jazdy. Tak jak do tej pory, MPK i ZTM na bieżąco będą monitorować funkcjonowanie komunikacji zbiorowej oraz przyjmować wszelkie uwagi i obserwacje. W przypadku zaobserwowania zwiększonego napełnienia na trasy poszczególnych linii będą kierowane dodatkowe autobusy lub tramwaje, wzmacniając najbardziej obciążone kursy - zapewniają.

Szczegółowe informacje o kursowaniu poszczególnych linii można znaleźć TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro