Reklama
Reklama

Cztery przestępstwa w dwa dni. Trzech poznaniaków zatrzymanych

fot. policja

Działali na Grunwaldzie.

- 16 marca policjanci z poznańskiego Grunwaldu otrzymali wezwanie dotyczące włamania do sklepu spożywczego przy ulicy Swoboda. Na miejscu, okazało się, że nieznani sprawcy wybili szybę i weszli do lokalu skąd zabrali towar warty kilka tysięcy złotych - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

Na miejscu pracował m.in. policyjny pies, który podjął trop. W tym samym czasie opiekun psa zauważył dwóch mężczyzn, którzy na jego widok zaczęli uciekać. - Po krótkim pościgu w rejonie ulicy Ognik mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariusza - dodaje.

Okazało się, że w kradzieży z włamaniem udział brał jeszcze trzeci mężczyzna. Zatrzymano go w rejonie ulicy Swoboda - na widok policjantów przyspieszył kroku. - Policjanci wylegitymowali go i ustalili, że on również miał związek z tą sprawą. Wszyscy młodzi mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie przeszukania jednej z piwnic, gdzie wcześniej przebywali sprawcy, mundurowi odzyskali skradziony towar - wyroby tytoniowe i alkohol. Jak się jednak okazało, to niejedyne przestępstwo jakie mieli na swoim koncie.

Poprzedniego dnia 20-latkowie ukradli rower z ulicy Płomiennej, uszkodzili szybę w Skodzie i ukradli z niej różne przedmioty, a także uszkodzili lusterka w renault zaparkowanym przy ulicy Świt. - Za wszystkie te czyny mężczyźni otrzymali po 4 zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro