Reklama
Reklama

Niezwykła atrakcja powstanie w Poznaniu: będziemy mieć park iluminacji!

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

"Magiczny las" powstanie w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego.

Parki iluminacji to coraz popularniejsze zimowe atrakcje tworzone na przykład na terenie ogrodów dendrologicznych i botanicznych. Zimą ruch turystyczny w takich miejscach zamiera. Iluminacje są więc szansą na przyciągnięcie gości. Za pomysłem stworzenia parku iluminacji w Poznaniu stoi firma Topacz Investments z Wrocławia, która w ubiegłym roku zorganizowała Park Iluminacji na Zamku Topacz.

- "Magiczny Las", który powstanie w Ogrodzie Dendrologicznym UPP, to unikalny kompleks iluminacji, zapewniający ponad kilometrowy spacer w magicznej atmosferze wykreowanej przez przeróżne efekty świetlne, muzyczne i dźwiękowe. To będzie połączenie atrakcyjnej rozrywki z edukacją - opowiada dr inż. Ewa Jerzak, zastępca kierownika Ogrodu Dendrologicznego UPP. - Park będzie oferował kilka warstw narracyjnych od bajkowych, leśnych przygód oferowanych najmłodszym, poprzez magiczny leśny klimat atrakcyjny dla odbiorców w każdym wieku, po edukacyjny przekaz dotyczący drzew, roślin i zwierząt - dodaje.

Na terenie "lasu" będzie można nie tylko pospacerować, ale też wziąć udział w nocnym strzelaniu z łuku, a także zjeść zimowe posiłki i napić się czegoś ciepłego.

- W tej chwili trwa etap projektowania iluminacji, ale już dziś możemy zdradzić, że "Magiczny Las" w Ogrodzie Dendrologicznym to będzie ponad 100 dni unikalnej atrakcji na świeżym powietrzu, blisko 2000 metrów iluminowanych spacerowych ścieżek, kilkadziesiąt ledowych rzeźb (nie mylić z lodowymi), kilkaset tysięcy energooszczędnych punktów świetlnych, nieograniczona ilość wrażeń - zdradza Iwona Cieślik z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Choć szczegóły nie są jeszcze znane, wiadomo że wstęp do parku będzie biletowany. Przejście całej trasy ma zająć co najmniej godzinę. Park iluminacji ma być dostępny w godzinach popołudniowych i wieczornych - prawdopodobnie od 16.00 do 21.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro