Reklama

Tramwaj na Naramowice: uwaga na brak wody!

fot. PIM
fot. PIM

W nocy z piątku na sobotę mieszkańcy okolic powstającej trasy tramwajowej na Naramowice muszą się liczyć z brakiem wody w kranach.

- Podobne prace, związane z koniecznością wyłączenia dostaw wody, w czasach przed pandemią, gdy poznaniacy wychodzili z domu do pracy i tym samym zapotrzebowanie na wodę w gospodarstwach domowych w tym czasie było zdecydowanie niższe, prowadzone były w ciągu dnia. Obecnie, w trosce o zapewnienie stałego dostępu do wody, Aquanet SA realizuje wszystkie planowane oraz inwestycyjne wyłączenia wody tylko i wyłącznie w godzinach nocnych, gdy zapotrzebowanie jest najniższe - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Prace zaplanowano w rejonie osiedla Kosmonautów od godziny 22.00 w piątek do 5.00 rano w sobotę. - W tym czasie bieżąca woda nie będzie dostarczana do budynków zlokalizowanych na os. Kosmonautów 21, 20 oraz ul. Naramowickiej nr 112-100. Osoby mieszkające pod tymi adresami prosimy o wyrozumiałość i zabezpieczenie zapasu wody na czas prowadzenia prac - dodają.

Równocześnie PIM informują o kosmetycznych zmianach w organizacji ruchu pieszych i rowerzystów. - Ze względu na budowę kanalizacji kablowej, z piątku na sobotę (z 9 na 10 kwietnia), chodnik i droga rowerowa wzdłuż ul. Łużyckiej, na wysokości centrum handlowego, zostaną zawężone, a ruch - odbywający się dotąd osobnym chodnikiem i drogą rowerową - będzie prowadzony od tego czasu wspólnym dla tych użytkowników ciągiem pieszo-rowerowym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro