Reklama
Reklama

Kibice Lecha Poznań chcą usunięcia Tomasza Rząsy. "Nie wrócimy na trybuny"

fot. LT
fot. LT

W czwartkowe popołudnie swoje oświadczenie wydały grupy kibicowskie Lecha Poznań.

Obecny sezon jest dla fanów Kolejorza sporym zawodem. Odpowiedzialnością za obecny stan obarczają oni nie tylko Dariusza Żurawia - nie brakuje głosów, że problem leży znacznie wyżej, wśród osób decydujących o kierunku polityki klubu.

Teraz zrzeszeni w grupach kibice, odpowiedzialni m.in. za prowadzenie dopingu przy Bułgarskiej, domagają się zwolnienia Tomasza Rząsy, zajmującego stanowisko dyrektora sportowego, oraz odsunięcia od pracy z zespołem Andrzeja Kasprzaka, który od wielu lat pracuje jako trener przygotowania fizycznego (choć poszczególni trenerzy zwykle mieli od tego swoich specjalistów).

Pełna treść oświadczenia poniżej:

"- Żądamy odsunięcia od zespołu Andrzeja Kasprzaka
- usunięcia z klubu (pseudo)dyrektora sportowego Tomasza Rząsy

Dopóki nasz postulat nie zostanie zrealizowany nie wrócimy na trybuny, nawet gdy będzie to już możliwe. Oczywistym jest, że tęsknimy za powrotem na stadion, ale nie będzie on możliwy gdy osoby odpowiedzialne od lat za porażki i brak sukcesów naszego klubu będą dalej w Lechu Poznań, nawet na jakiś starannie poukrywanych stanowiskach. Żądamy zatrudnienia specjalistów, a nie przydupasów i klakierów, którzy tylko przytakują - nie znającemu się zbytnio na profesjonalnej i poważnej piłce - młodemu prezesowi.

My, kibice Lecha Poznań, nie damy się już więcej nabrać włodarzom klubu, który myślą tylko o pełnych kieszeniach, a tysiące fanów Kolejorza mają za nic. Pragniemy przypomnieć, że Lech Poznań to nie jest tylko maszynka do zarabiania pieniędzy na transferach. Lech Poznań to pasja, miłość, wiara i emocje. To nasza wielopokoleniowa tradycja... O czym wiele osób pracujących w tym klubie zapomniało.

Brak obecności na trybunach to tylko jeden z wielu pomysłów na uprzykrzenia życia wszystkim, który chcą z niego wycisnąć ostatnie soki. Jesteśmy bardzo kreatywni, ale przecież nie chodzi o to, by codziennie pod stadionem stacjonowały radiowozy. Tak jak dziś, prawda?"


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro