Reklama

Poznań wciąż z jednym z najdroższych OC w kraju. Przez kolizyjność kierowców

archiwum | fot. Czytelnik
archiwum | fot. Czytelnik

Ranking miast, w których kierowcy najczęściej deklarują szkodę w historii OC, przygotował portal rankomat.pl.

Pod uwagę wzięto kierowców z 84 największych miast w Polsce. - Poznań zajął 43. miejsce z wynikiem 22,2%. W swoim województwie osiągnął najwyższy wynik. Najmniej osób w Wielkopolsce zadeklarowało szkody w Gnieźnie (17,4%). W skali całego kraju najwięcej kierowców przyznało się do szkód w Rudzie Śląskiej, a najmniej w Ostrowcu Świętokrzyskim (16,8%) - czytamy w zestawieniu. Warto zauważyć, że Gniezno znalazło się na 83. miejscu zestawienia, tuż przed Ostrowcem Świętokrzyskim.

- Z danych statystycznych wynika, że przeciętny szkodowy kierowca w Poznaniu ma 37 lat i posiada opla astrę z rocznika 2005. Właściciele pojazdów, którzy spowodowali w 2020 roku szkodę musieli zapłacić za polisę średnio 1112 zł. To więcej niż średnia w mieście (807 zł) dla ogółu kierowców - dodaje rankomat.pl.

Poznań należy do najdroższych miast w Polsce pod względem składek OC. W ubiegłym roku uplasował się na piątym miejscu zestawienia z wynikiem 807 złotych. Wśród miast wojewódzkich drożej jest tylko we Wrocławiu (jedyne miasto ze średnią stawką ponad 900 zł), Gdańsku i Warszawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro