Reklama
Reklama

Skąd wziąć pieniądze na wesele w Poznaniu? Propozycje dla młodych par

Ślub to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w życiu, jednak równocześnie także jedno z najkosztowniejszych. Organizacja zaślubin i uroczystości weselnej jest niezwykle rozbudowanym przedsięwzięciem, które niesie ze sobą spore wydatki. Wynajęcie lokalu, zespołu muzycznego, fotografa, dobranie odpowiedniego menu czy zakup sukni oraz garnituru... można wymieniać bez końca. Skąd na to wszystko wziąć pieniądze? Jak pozyskać środki na zrealizowanie wymarzonego ślubu? Oto najpopularniejsze propozycje.

Uroczystość ślubną finansują rodzice

W wielu przypadkach rodzice sami zgłaszają swoim dzieciom chęć całkowitego sfinansowania wesela lub dołożenia danej kwoty do jego organizacji, na przykład w ramach prezentu ślubnego. To dla Was, jako państwa młodych, sytuacja idealna, ponieważ zaoszczędzone środki możecie przeznaczyć na inne cele, chociażby na zakup nowego mieszkania czy samochodu. Przed rozpoczęciem przygotowań warto po prostu porozmawiać z rodziną i ewentualnie zapytać rodziców, czy mają możliwość Wam pomóc. Co jednak, jeśli rodziców nie stać na podarowanie takiej kwoty albo jeżeli po prostu nie chcecie się od nikogo uzależniać?

Bierzecie kredyt na organizację wesela

Innym sposobem na opłacenie organizacji weselnej imprezy jest skorzystanie z szerokiej oferty produktów kredytowych. Pamiętajcie, że aby otrzymać kredyt na sfinansowanie wszystkich wydatków, musicie mieć stałe źródło dochodu i posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Im lepiej wypadniecie w oczach banku pod względem wiarygodności finansowej, tym więcej będziecie mogli pożyczyć. Poszukując najbardziej atrakcyjnych propozycji, zwróćcie uwagę na prowizję, oprocentowanie oraz termin spłaty i wysokość rat. Wzięcie kredytu pozwoli na opłacenie wesela z otrzymanych środków, ale później trzeba będzie je oddać, dlatego dobrze przemyślcie tę decyzję i jak najdokładniej określcie, jaka kwota będzie potrzebna. Więcej o pożyczaniu pieniędzy na wesele przeczytasz na stronie https://sowafinansowa.pl/artykuly/pozyczka-na-wesele/.

Opłacacie wesele z własnych oszczędności

Organizacja wesela to czasochłonny proces, jednak już samo obłożenie poznańskich lokali sprawia, że na termin imprezy czeka się nawet dwa lata. To sporo czasu, żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik i na własną rękę zdobyć potrzebne środki. Po drodze trzeba będzie jednak wiele usług zarezerwować, co wiąże się z wpłaceniem zaliczki. Rozpoczynając przygotowania do zaślubin, możecie określić zbliżone koszty, stworzyć plan oszczędnościowy i odkładać co miesiąc ustaloną kwotę. Sytuacja jest oczywiście łatwiejsza, jeśli na samym starcie posiadacie już jakieś oszczędności. Awaryjnie brakującą kwotę można dobrać w ramach jednej z pożyczek ratalnych oferowanych na stronie https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/.

Podejmujecie dodatkową pracę

To jeden z najtrudniejszych sposobów na pozyskanie pieniędzy na ślub i wesele. Jeśli obecna aktywność zawodowa nie pozwala na odłożenie potrzebnej sumy i jednocześnie nie zamierzacie brać kredytu, podjęcie dodatkowej pracy, na przykład dorywczej, może być rozwiązaniem sytuacji. Będzie to wymagało dużego nakładu sił i samozaparcia, jednak jeżeli ma to być skuteczna metoda, warto spróbować. Pozyskiwane środki możecie umieszczać na rachunku oszczędnościowym bądź lokatach, co też przyniesie niewielkie zyski i zbliży do realizacji celu.

Sprzedajecie samochód

Jeśli zależy Wam na szybkiej organizacji wesela, ale nie wiecie, skąd wziąć pieniądze, sprzedaż samochodu może być rozwiązaniem - oczywiście pod warunkiem spieniężenie auta zapewni pożądaną kwotę. Dzięki temu sfinansujecie wesele, a nowy samochód, jeśli będzie potrzebny, kupicie za środki otrzymane w ramach weselnych prezentów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
27.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro