Reklama
Reklama

Na Stadionie Miejskim powstanie Punkt Szczepień Masowych. będzie mógł przyjąć nawet 7 tysięcy osób tygodniowo

Na razie przy Stadionie Miejskim w Poznaniu znajduje się punkt drive-thru | fot. Czytelnik

Punkt będzie mieścił się na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej -wejście od ulicy Węgorka. Lokalizację wybrano tak, by można tam było dojechać transportem publicznym.

Według wstępnych informacji pierwsi poznaniacy i poznanianki mogą być zaszczepieni na stadionie już 19 kwietnia. Dawki preparatów będą podawać medycy Szpitala Miejskiego im. F. Raszei, a organizację i porządek na obiekcie zapewnią żołnierze WOT, wolontariusze oraz urzędnicy. Szacuje się, że tygodniowo będzie się tam mogło zaszczepić co najmniej 7000 osób - informują miejscy urzędnicy.

Na szczepienia będzie można się zapisywać, tak jak do tej pory wyznaczonymi przez rząd czterema sposobami. Pierwszy z nich to telefon na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Drugi sposób to e-Rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl. Można też skontaktować się bezpośrednio z wybranym punktem szczepień. Ich mapa i dane kontaktowe dostępne są na stronie: gov.pl/szczepimysie. Czwarty sposób to wysłanie SMS o treści: SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333.

Niebawem ma dojść kolejny przez Biuro Poznań Kontakt, jeszcze nie ma informacji od kiedy taka możliwość zostanie wprowadzona.

Zgodnie z założeniami kwalifikacja do szczepień w miejskim punkcie ma być uproszczona. To oznacza, że nie w każdym zespole, który przyjmuje chętnych, znajdzie się lekarz. Dlatego ważne jest, by do punktu na Stadionie Miejskim zapisywały się osoby zdrowe, u których prawdopodobieństwo przeciwwskazań do szczepień jest nikłe. Podstawą do przyjęcia dawki preparatu będzie kwestionariusz wstępnego wywiadu - należy go wypełnić i w wyznaczonym dniu szczepienia przynieść ze sobą na stadion - informują miejscy urzędnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
1℃
Poziom opadów:
11.8 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro