Reklama
Reklama

Wizyta pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej zakończona zatrzymaniami. Uwagę zwrócił zapach i biały proszek na stole

fot. KPP Grodzisk Wielkopolski

To miała być rutynowa kontrola.

Podczas wspólnej wizyty dzielnicowych wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej na terenie jednego z mieszkań w gminie Granowo policjanci ujawnili sporą ilość narkotyków. Rozmowa z domownikami miała dotyczyć ich sytuacji rodzinnej. Będący na miejscu funkcjonariusze zauważyli bardzo nerwowe i nieadekwatne zachowanie się domowników. Z wnętrza mieszkania unosił się specyficzny zapach.

Policjanci ujawnili na stole w jednym z pomieszczeń spore ilości białego proszku i suszu roślinnego. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że są to środki narkotyczne na miejsce wezwano dodatkowy patrol funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego - relacjonuje kom. Kamil Sikorski, oficer prasowy policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Podczas przeszukiwania innych pomieszczeń w mieszkaniu policjanci ujawnili kolejne porcje narkotyków w postaci amfetaminy oraz marihuany. Łączna ilość zabezpieczonych narkotyków to ponad 200 gram co w przeliczeniu czarnorynkowym daje nam około 800 tzw. "porcji dealerskich" - dodaje.

29-latkowie zostali zatrzymani. W rozmowie z policjantami przyznali się do posiadania narkotyków tłumacząc je swoimi uzależnieniami. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
1℃
Poziom opadów:
11.8 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro