Reklama
Reklama

W dniu pogrzebu Krzysztofa Krawczyka poznaniacy spotkają się przed teatrem w którym występował

fot. Przemysław Łukaszyk

W dniu pogrzebu artysty każdy będzie mógł zapalić znicz, by oddać hołd zmarłemu artyście.

Oddolna inicjatywa postarała się, aby w dniu pogrzebu w sobotę 10 kwietnia o godzinie 12:00 przed wejściem do Teatru Polskiego w Poznaniu zachęcić poznaniaków - i nie tylko - do przyjścia ze zniczami, i w ten sposób oddać hołd niekwestionowanemu ARTYŚCIE - poinformował dziennikarz Krzysztof Wodniczak. W Teatrze Polskim, w latach 70-tych Krzysztof Krawczyk występował w spektaklu "Staroświecka komedia".

Jak przekazują organizatorzy od godziny 11:00 przy schodach teatru zostaną wyłożone kwiaty a z głośników wydobywać się będzie muzyka właśnie ze spektaklu "Staroświecka komedia" z 1977 roku. Organizatorzy akcji zwracają się z prośbą o zachowanie dystansu w związku z obecną sytuacją epidemiczną.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w wieku 74 lat. Wcześniej chorował na Covid-19, jednak jak przekazała żona artysty przebyte zakażenie nie było powodem śmierci Krzysztofa Krawczyka. Msza święta pogrzebowa artysty zostanie odprawiona w archikatedrze w Łodzi w sobotę, 10 kwietnia o godzinie 12. Tego samego dnia o godzinie 15 odbędzie się pogrzeb na cmentarzu w Grotnikach.

Krzysztof Krawczyk był jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów i niekwestionowaną gwiazdą muzyki rozrywkowej. Wielokrotnie występował w Poznaniu, jednym z jego ostatnich koncertów w naszym mieście był udział w Juwenaliach w 2018 roku. Koncert ten zgromadził kilkadziesiąt tysięcy młodych widzów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
1℃
Poziom opadów:
11.8 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro