Reklama
Reklama

Tragiczny finał "zabawy" bezdomnych. Ukradli paliwo i rozpalili ogniska wokół śpiącego kolegi

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Michał Nadolski

Sąd zastosował wobec jednego z mężczyzn areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

1 kwietnia, po południu dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o tym, że przy ulicy Mickiewicza w Śremie pali się pustostan. Policjanci, którzy interweniowali w tej sprawie zatrzymali dwóch bezdomnych mężczyzn, mających 31 i 38 lat. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu i byli pod znacznym wpływem alkoholu. 31-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu, a 38-latek ponad trzy i pół promila.

Z ustaleń policjantów z Wydziału Kryminalnego wynika, że 31-latek i jego 38-letni kompan poszli na teren stacji paliw i tam, wykorzystując stary baniak, ukradli paliwo. Następnie mężczyźni, z tym skradzionym paliwem, przyszli do pustostanu przy ulicy Mickiewicza, gdzie spał ich 37-letni kolega. Wówczas 31-letni bezdomny wpadł na pomysł, aby wykorzystać paliwo i rozpalić ognisko wokół śpiącego kompana. I tak też uczynił, a później, dla zabawy, wrzucał jeszcze do palącego się ogniska niedopałki papierosów. Niestety ogień sięgnął także 37-letniego bezdomnego, który w efekcie miał poparzone 90 procent ciała i trafił do Szpitala w Siemianowicach Śląskich, gdzie następnego dnia przed południem zmarł - przekazuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy policji w Śremie.

2 kwietnia, po południu, 31-latek usłyszał zarzut spowodowania pożaru w następstwie którego śmierć poniósł 37-letni mężczyzna. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia - dodaje

Jeszcze tego samego dnia sąd zastosował wobec 31-latka areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie na razie grozi 12 lat więzienia. Śledczy jednak już rozważają zmianę kwalifikacji czynu popełnionego przez podejrzanego, co może skutkować wyższą karą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
27.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro