Reklama

Jedna z łazarskich ulic w najbliższych dniach stanie się jednokierunkowa. Będzie też na niej obowiązywać strefa "Tempo 30"

fot. ZDM

Zmiany zajdą na ulicy Ułańskiej.

W poniedziałek 12 kwietnia na kolejnej łazarskiej ulicy wprowadzana będzie nowa organizacja ruchu, związana ze Strefą Płatnego Parkowania.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Prace w związku z wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania na ul. Ułańskiej pierwotnie były planowane na 8 kwietnia, jednak z uwagi na prognozę niekorzystnej pogody, zostały przesunięte na kolejny tydzień. Rozpoczną się więc w najbliższy poniedziałek, 12 kwietnia.

Wszystkie osoby poruszające się ulicą Ułańską czeka ważna zmiana - wprowadzenie ruchu w jednym kierunku od skrzyżowania z ul. Grottgera zarówno w stronę ul. Wyspiańskiego, jak i w stronę ul. Grunwaldzkiej. Dwukierunkowy pozostanie jedynie krótki fragment pomiędzy ul. Grunwaldzką a wjazdem na teren parkingu Międzynarodowych Targów Poznańskich - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Oznacza to, że ulica przestanie mieć charakter tranzytowy. Nie będzie możliwy przejazd z ulicy Grunwaldzkiej do Wyspiańskiego i odwrotnie. Zmiana nie dotyczy rowerów, ponieważ, podobnie jak na pozostałych ulicach jednokierunkowych w łazarskiej SPP, na całej długości ul. Ułańskiej wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy - dodaje.

Parkowanie na ul. Ułańskiej, podobnie jak obecnie, dozwolone będzie po wschodniej stronie ulicy. Jak przekazują przedstawiciele ZDM równoległe miejsca postojowe pomiędzy ul. Wyspiańskiego, a ul. Siemiradzkiego zastąpione zostaną prostopadłymi, z których dwa będą przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. W taki sam sposób można będzie zaparkować od ul. Siemiradzkiego na północ, do ul. Ułańskiej 22A. Odcinek od ul. Ułańskiej 22A do ul. Grunwaldzkiej będzie wyłączony z parkowania - zostaną tutaj zainstalowane słupki zabezpieczające pobocze przed nielegalnym postojem. Wyznaczenie zgodnych z przepisami miejsc parkingowych nie było w tym miejscu możliwe ze względu na ograniczoną szerokość jezdni oraz ziemną skarpę położoną po wschodniej stronie ulicy - informuje rzeczniczka.

Ponadto na odcinku pomiędzy ul. Siemiradzkiego i Grunwaldzką zainstalowane zostaną progi spowalniające. Skrzyżowania ul. Ułańskiej z ul. Grottgera i Siemiradzkiego będą równorzędne. Natomiast cała ul. Ułańska włączona zostanie w obszar strefy ograniczonej prędkości "Tempo 30".

Podczas prac na ul. Ułańskiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli.

Prace na ulicy Ułańskiej, jeśli pozwoli na to pogoda mają zostać wykonane w jeden dzień. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po ich zakończeniu. Pobór opłat za parkowanie na ulicy Ułańskiej zostanie uruchomiony dopiero po wprowadzeniu i zweryfikowaniu nowej organizacji ruchu na całym obszarze objętym etapem 1, 2 i 3 wdrażania SPP na Łazarzu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro