Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak do pracowników służby zdrowia: "Dziękujemy, że jesteście!"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. GIS

Dziś przypada Światowy Dzień Zdrowia. Jest on obchodzony w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). To kolejny rok, kiedy święto ma szczególny charakter - pracownicy służby zdrowia we wszystkich krajach walczą z pandemią koronawirusa, która stała się najważniejszą kwestią w obszarze zdrowia publicznego. W 2021 roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest pod hasłem "Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata".

W tym szczególnym dniu podziękowania i wyrazy uznania dla pracowników służby zdrowia płyną z każdej strony. Słowa uznania przekazał też prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. W Światowy Dzień Zdrowia wszystkim pracownikom i pracownicom ochrony zdrowia życzę siły i wytrwałości. Od ponad roku zmagamy się z pandemią, a Wy stoicie na pierwszej linii frontu tej walki, narażając siebie, by ratować innych. Z całego serca, w imieniu poznanianek i poznaniaków, dziękuję za Wasze poświęcenie i trud włożony w realizację misji, której centrum jest i zawsze będzie zdrowie i życie ludzkie. Dziękujemy, że jesteście! - napisał na portalu społecznościowym Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.W nietypowy sposób medykom dziękował dziś Urząd Marszałkowski. Na filarach przed wejściem do budynku Urzędu zawisły zdjęcia oraz napis "Bohaterom tych trudnych dni - DZIEKUJEMY!". Pisaliśmy o tym tutaj.

Wyrazy uznania oddał też wojewoda Michał Zieliński. W tym roku to święto ma szczególny charakter, gdyż dziś widzimy i doceniamy z jak wielką determinacją i odwagą pracownicy służby zdrowia walczą z pandemią - napisał. W tym uroczystym dniu wszystkim pielęgniarkom, położnym, lekarzom, diagnostom, farmaceutom, ratownikom i pozostałym pracownikom służby zdrowia składam wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęceń pracę i służbę na rzecz drugiego człowieka - dodał wojewoda wielkopolski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro