Reklama

Nietypowa wystawa na filarach przed wejściem do budynku Urzędu Marszałkowskiego "Bohaterom tych trudnych dni - DZIEKUJEMY!"

fot. UMWW Poznań

Ekspozycja to wyraz wdzięczności, jaką - w imieniu Wielkopolan - składamy pracownikom ochrony zdrowia za ich pełną poświęcenia służbę wszystkim chorym w dobie pandemii.

W ten sposób właśnie dziś, w Światowym Dniu Zdrowia i Dniu Pracownika Służby Zdrowia, Samorząd Województwa Wielkopolskiego chce podziękować tym, którzy znajdują się na pierwszym froncie walki z COVID-19.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Ofiarnie pomagają, także z narażeniem zdrowia i życia, i walczą o nasze zdrowie i życie. Bez poświęcenia ludzi, ich wierności przysiędze Hipokratesa i heroizmowi, na niewiele zdałyby się środki ochrony i urządzenia, pomagające w leczeniu chorych na COVID-19 - podkreśla Anna Parzyńska - Paschke z UMWW. Stąd narodził się pomysł umieszczenia na filarach budynku UMWW w Poznaniu zdjęć BOHATERÓW (naszych) tych trudnych czasów, reprezentantów różnych specjalizacji medycznych: ratowników, laborantów/naukowców, lekarzy oraz pielęgniarek - dodaje.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego podkreślają, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego przywiązuje szczególną wagę do zdrowia Wielkopolan. Właśnie potrzeby ochrony zdrowia znajdują się na drugim miejscu (zaraz po inwestycjach komunikacyjnych) priorytetów, według których konstruowany jest coroczny budżet województwa. W 2021 r. na ochronę zdrowia ma zostać wydanych prawie 400 mln złotych, w tym na inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia oraz zakup niezbędnego wyposażenia dla potrzeb walki z epidemią koronawirusa COVID-19 zaplanowano - ze środków unijnych - 7,9 mln złotych - zapowiada Parzyńska - Paschke.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
18.98 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro