Reklama
Reklama

Wielkopolanin w pierwszym 1000 najbogatszych ludzi świata

Tomasz Biernacki jest właścicielem sieci Dino | fot. materiały prasowe

Forbes opublikował listę światowych miliarderów.

Okazuje się, że z roku na rok przybywa ludzi, którzy mają na kontach ogromne pieniądze. W tym roku na liście miliarderów znalazło się 2755 osób z całego świata. To aż o 660 więcej niż w poprzednim zestawieniu. Ich majątki szacuje się na ponad 13 bilionów dolarów - aż o 5 bilionów więcej niż w 2020 roku.

W zestawieniu, na czele którego stoi Jeff Bezos - szef Amazona z majątkiem 177 mld dolarów, znalazło się blisko 630 miliarderów z Europy. Jest wśród nich 7 Polaków. Co ciekawe, ich kolejność jest nieco inna niż na opublikowanej w lutym liście najbogatszych Polaków Forbesa.

Najbogatszym Polakiem i 727. miliarderem na świecie jest Michał Sołowow z majątkiem szacowanym na 4 mld dolarów. 831. miejsce w zestawieniu z majątkiem 3,6 mld dolarów zajmuje Jerzy Starak, który w rankingu najbogatszych Polaków był dopiero na czwartym miejscu. Na 956. pozycji znalazł się pochodzący z Krotoszyna właściciel sieci sklepów Dino - Tomasz Biernacki. Majątek oszacowano na 3,2 mld dolarów. Co ciekawe, Biernacki w polskim rankingu Forbesa był na drugim miejscu, za Sołowowem. Na tej samej lokacie w światowym zestawieniu uplasował się Zygmunt Solorz, numer trzy w zestawieniu najbogatszych Polaków Forbesa.

Wśród Polaków w światowym zestawieniu jest tylko jedna Polka - Dominika Kulczyk. Znalazła się na 1517. miejscu z majątkiem 2,1 mld dolarów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
1.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro