Reklama
Reklama

Zaledwie 1/3 uprawnionych Wielkopolan aktywowała bon turystyczny

Zdjęcie ilustracyjne | fot. sarahbernier3140 / Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. sarahbernier3140 / Pixabay

Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają czas do końca marca 2022 roku.

- Do tej pory w województwie wielkopolskim aktywowano już 136 tys. bonów turystycznych, na kwotę prawie 118 mln zł. Stanowi to 33 proc. wszystkich przysługujących wielkopolanom bonów. Do aktywowania pozostało ponad 275 tys. bonów - wyjaśnia Marlena Nowicka, rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

- Świadczenie w formie bonu turystycznego przyznawane jest na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego rodzice dostaną dodatkowy bon o takiej samej wysokości, tj. 500 zł - dodaje.

Bon umożliwia opłacanie usług hotelarskich i imprez turystycznych w Polsce. Nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. - Obsługa bonu odbywa się w systemie teleinformatycznym ZUS. Aby skorzystać z Bonu wystarczy mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Bon można aktywować w dowolnym momencie, po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i nr telefonu komórkowego). Osoby, które mają niepełnosprawne dziecko i chcą uzyskać dodatkowe świadczenie, mogą na PUE ZUS złożyć oświadczenie, które jest podstawą przyznania dodatkowych 500 zł. Płatności bonem są realizowane w oparciu o komunikację SMS - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro