Reklama
Reklama

Parafianin zgłosił policji zbyt dużą liczbę wiernych w kościele. Ksiądz nazwał go "Judaszem"

fot. e-kolo.pl

Zdjęcie ogłoszenia parafialnego obiegło w ostatnich dniach internet, ale teraz okazuje się, że chodzi o parafię z Wielkopolski.

O tym, że chodzi o parafię z Kościelca w powiecie kolskim informuje portal e-kolo.pl. W ogłoszeniu umieszczonym w kościelnej gablocie można przeczytać, że "W Wielki Czwartej w naszej parafii powtórzyła się ta sama scena, co 2 tysiące lat temu w Wieczerniku, kiedy jeden z 12-tu - JUDASZ zdradził Jezusa. Podobnie w naszym kościele w Wielki Czwartek jeden z parafian (parafianka), będąc w świątyni podczas liturgii zadzwoniła na policję zgłaszając przekroczony limit wiernych w kościele - informuje ksiądz z Kościelca.

- Z tego względu parafia zostanie ukarana przez sanepid karą pieniężną. Dlatego ofiary składane w Wielką Sobotę przed kościołem podczas święcenia pokarmów na stół wielkanocny i ofiary złożone wcześniej na jałmużnę wielkopostną przeznaczymy na poczet przysądzonej kary finansowej - można przeczytać w ogłoszeniu.

W gablocie zawarto też informację, że w związku z tą sytuacją w kościele "w Wielki Piątek i przez całe święta będzie mogło przebywać około 60 osób". - Przepraszamy i prosimy o zrozumienie - kończy ksiądz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
27.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro