Reklama

Kradzież rozbójnicza w Biedronce. Zatrzymano dwóch mężczyzn i kobietę

fot. Policja

Policjanci z Ostrzeszowa zatrzymali 3 osoby, podejrzane o dokonanie kradzieży rozbójniczej.

30 marca tamtejsi funkcjonariusze otrzymali informację o kradzieży, do której doszło w sklepie sieci Biedronka przy ulicy Zamkowej. Po wszystkim sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 18-letni mieszkaniec Ostrzeszowa działając wspólnie i w porozumieniu z 28-letnim mieszkańcem Granowca oraz 35-letnią mieszkanką Ostrowa Wlkp., dokonali kradzieży artykułów przemysłowych oraz spożywczych o łącznej wartości 931 złotych, a następnie, w celu utrzymania się w ich posiadaniu, użyli przemocy w postaci szarpnięcia i kopnięcia wobec 52-letniego pracownika ochrony - przekazała asp. Magdalena Hańdziuk.

- Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów i umieszczeni w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych ostrzeszowskiej i kaliskiej komendy do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie - dodała.

Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 18- i 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, a wobec 35-letniej uczestniczki zdarzenia środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełniony czyn grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro