Reklama
Reklama

Pracownice marketu wynosiły towar. Podejrzanych jest 7 ekspedientek

fot. KPP Kępno

Proceder miał trwać nawet trzy lata.

Właściciel marketu znajdującego się w jednej wiosek w gminie Rawicz zauważył, że sklep od pewnego czasu przynosi spore straty. Istniejąca sytuacja przymusiła go do przyjrzenia się bliżej swoim pracownicom. O swoich podejrzeniach poinformował też policjantów.

Rawiccy kryminalni po analizie zebranych dowodów zatrzymali siedem kobiet pracujących w tym markecie w wieku od 30 do 53 lat, są one mieszkankami Rawicza gminy Rawicz oraz Wąsosza. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania sprawczyń, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną cześć asortymentu pochodzącego z regałów marketu. Kobiety ukrywały go w rożnych miejscach między innymi w garażu, piwnicy czy też w tapczanie i w pufach - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy policji w Rawiczu.

Każda z zatrzymanych usłyszała zarzuty kradzieży. Jak udowodniono pracownice okradały swojego pracodawce od 3 lat. Czterem z zatrzymanych kobiet zarzucono kradzież na kwotę nie mniejszą niż 20 tysięcy złotych, trzem pozostałym na kwotę około 10 tysięcy - dodaje.

Kobietom grozi do 5 lat pozbawienia wolności, będą one również musiały oddać zarzuconą im kwotę pieniędzy. Zostały one również przez pracodawcę zwolnione dyscyplinarnie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
23.89 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro