Reklama
Reklama

W Rogalinku powstaje nowy most. Znów zmienią organizację ruchu

fot. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu

Trwająca od września 2020 roku budowa nowego, pięcioprzęsłowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 w Rogalinku niedługo wejdzie w kolejną fazę.

W związku z kolejnym etapem robót, w drugiej połowie kwietnia organizacja ruchu na starym obiekcie zostanie ponownie zmieniona. Wykonawca przystąpi do prac związanych z przebudową skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 431 z ulicą Północną i Wodną, przez co obowiązujący od marca ruch wahadłowy na starym moście zostanie wydłużony do ok. 750 metrów - informuje Paulina Jęczmionka-Majchrzak, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu wspólnie z wykonawcą - firmą Skanska, dokładają wszelkich starań, aby zmiany były jak najmniej uciążliwe dla kierowców i mieszkańców Rogalinka. Za utrudnienia przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności na drodze - zapewnia.

Inwestycja to koszt 63,2 mln złotych, blisko 52 mln złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Według planów roboty w tym miejscu powinny się zakończyć w październiku 2022 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
27.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro