Reklama

Abp Gądecki złożył życzenia wielkanocne. "W szczególny sposób myślę o chorych i pracownikach służby medycznej"

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Abp Stanisław Gądecki złożył życzenia z okazji Wielkanocy.

Zwracając się do wiernych metropolita poznański podkreślał, że "Świętujemy dzisiaj wielką tajemnicę, która jest fundamentem chrześcijańskiej wiary: Jezus z Nazaretu, który w piątek o zachodzie został zdjęty z krzyża i złożony w grobie, w Noc Paschalną zwycięski opuścił grób." Jak dodał, "nie jest to mit ani sen, wizja czy utopia, ale najczystsza prawda, która rozświetla ludzkie życie."

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

- W niełatwym doświadczeniu epidemii wszyscy bardzo tej nadziei potrzebujemy. Wielu z nas dźwiga ciężki krzyż obecnego czasu w postaci choroby, lęku, troski o bliskich czy problemów bytowych. Wielkanoc jednak zaświadcza, że krzyż jest jedynie drogą ku piękniejszemu życiu, a dzięki miłości życie zwycięża nad śmiercią, a boskie światło panuje nad mrokami zła - stwierdził abp Gądecki.

- W szczególny sposób myślę w tych świątecznych dniach o wszystkich chorych oraz o pracownikach służby medycznej, którzy z poświęceniem otaczają troską tych, którzy znaleźli się w szczególnej potrzebie. W modlitwie polecam ponadto dusze naszych sióstr i braci, którzy w ostatnich miesiącach z tego świata odeszli. Mam głęboką nadzieję, że nasze teraźniejsze utrapienia - przeżywane w duchu wiary oraz wzajemnej miłości i solidarności - przyczynią się do umocnienia i uświęcenia każdego z nas - dodał duchowny.

Pełną treść życzeń metropolity poznańskiego można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro