Marazm trwa, czas na zmiany? Cracovia - Lech Poznań 2:1

W meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Cracovią. Poza kilkunastoma minutami w pierwszej połowie Kolejorz znów wypadł bardzo blado.

Mecz od początku nie porywał, a piłkarze sprawiali momentami wrażenie, jakby byli myślami już przy świątecznym śniadaniu. Oba zespoły bardzo długo się rozkręcały, więc zamiast ciekawych akcji i groźnych strzałów oglądaliśmy dużo walki w środku pola i sporo niedokładnych podań.

W końcu goście zdołali objąć prowadzenie. Wzdłuż bramki zagrał Sykora, zamykający akcję Skraś trafił w słupek, ale piłka spadła pod nogi Ishaka, a ten już znalazł drogę do bramki.

Gol dał Lechowi sporo pewności siebie i przez kolejny kwadrans to goście prowadzili grę. Lechici stworzyli sobie kilka okazji, mogli nawet podwyższyć prowadzenie, ale po niezłym uderzeniu Skórasia skutecznie interweniował Niemczycki.

Pasom wyraźnie nie szło, mimo to gospodarze na przerwę schodzili z remisem. Po błędach obrony Kolejorza piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Rivaldinho, ten sprytnym zagraniem przedłużył ją do Siplaka, a Słowak wpadł w szesnastkę i mocnym strzałem pokonał Van der Harta.

Nie wiemy co stało się w przerwie meczu, ale z perspektywy Lecha coś poszło nie tak. Gospodarze nagle złapali wiatr w żagle i ruszyli do ataków. Nie była to może nawałnica, ale starania Pasów dały w końcu efekt, choć gol padł w iście ekstraklasowym stylu. Piłka odskoczyła w polu karnym Hance, Rumun zdołał jednak ją jeszcze opanować i zagrać. Jego intencją prawdopodobnie był strzał, po rykoszecie wyszło jednak miękkie dośrodkowanie do Van Amersfoorta. Stojący tuż przed bramką Holender nie miał obok siebie żadnego obrońcy i strzałem głową dopełnił formalności.

Cracovia chciała pójść za ciosem i szukała kolejnego trafienia. To się jednak nie udawało, więc Pasy z każdą kolejną minutą przesuwały się bliżej własnego pola karnego, oddając piłkę gościom. Ci jednak nie bardzo wiedzieli co z nią zrobić, a ich akcje opierały się zwykle nie na zespołowej współpracy, a indywidualnych zrywach, głównie na skrzydłach.

Pod koniec spotkania sędzia długo czekał na sygnał z wozu VAR czy Lechowi należy się rzut karny - chodziło o zagranie ręką po zagraniu Ishaka. Arbiter w końcu został poproszony do monitora, ale ostatecznie orzekł, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Ostatecznie Kolejorz przegrał drugi raz z rzędu, a w trzech ostatnich meczach zdobył punkt. Jeśli władze klubu chcą dokonać zmiany na stanowisku trenera, to nia ma na co czekać - pod wodzą Dariusza Żurawia zespół nie wykonał w ostatnich tygodniach żadnego progresu, nie widać też większych nadziei na poprawę sytuacji.

Cracovia - Lech Poznań 2:1 (1:1)

Cracovia: Niemczycki - Rapa, Rodin, Szymonowicz, Rocha, Sadiković (Loshaj 74'), Dimun, Hanca (Piszczek 85'), Van Amersfoort, Siplak (Strózik 74'), Rivaldinho (Kosecki 46', Marquez 90'))

Rezerwowi: Hrosso, Marquez, Fiolić, Kosecki, Thiago, Loshaj, Piszczek, Strózik, Diego

Lech: Van der Hart - Kamiński, Salamon, Milić, Puchacz - Skóraś, Karlstroem, Marchwiński (Kwekweskiri 66'), Sykora (Palacz 82') - Ramirez (Szymczak 60') - Ishak

Rezerwowi: Bednarek - Rogne, Szymczak, Kwekweskiri, Satka, Kozubal, Palacz

Bramki: Siplak 45', Van Amersfoort 56' - Ishak 28'

Kartki: Rivaldinho 25' (żółta), Marchwiński 30' (żółta), Rocha 42' (żółta), Hanca 45' (żółta), Dimun 51' (żółta),

90
Ale arbiter idzie jeszcze do monitora VAR. Będzie karny dla Lecha?
86
Lech ma problemy z akcjami zespołowymi, ewentualne ataki to efekt indywidualnych zrywów
79
Akcja Lecha prawą stroną, dośrodkowanie, piłka zatrzymała się jednak na pierwszym obrońcy Cracovii
67
Dobre wyjście i piąstkowanie Van Der Harta, bo piłkarz Cracovii był bliski zamknięcia dośrodkowania
59
Kibiców Kolejorza znów czekają smutne święta?
57
Celnie uderzył Van Amersfoort, golkiper Lecha złapał piłkę
57
Nieudane uderzenie Hanci zmieniło się w dośrodkowanie, a niepilnowany na 5. metrze Van Amersfoort zdobył gola strzałem głową
50
Dimun doszedł do piłki na prawej stronie, zagrał w pole karne, ale dobrze ustawiony był Salamon
45
Sporo zamieszania, piłka trafiła pod pole karne Lecha, Rivaldinho sprytnie zagrał do Siplaka, a ten mocnym strzałem z kilkunastu metrów zdobył gola
32
Puchacz właściwie nieatakowany wbiegł w pole karne, uderzył z ostrego kąta, ale niecelnie
29
Zagranie Sykory wzdłuż bramki, zamykający akcję Skóraś trafił w słupek, ale dobitka Ishaka znalazła drogę do bramki
28
Bramka! Ishak!
26
Uderzenie Puchacza z dystansu. Lewy obrońca będzie chciał szybko zapomnieć o tym uderzeniu
15
W końcu jakaś próba Lecha, dośrodkowanie Skórasia po rykoszecie zmieniło się w strzał, ale Niemczycki łatwo interweniował
14
Fatalnie ogląda się ten mecz
12
Lech na razie bez składnej akcji
8
Szybka akcja Cracovii, kilka niezłych podań, ale Dimun fatalnie uderzył z 16. metra
8
Piłka wymieniania w środku pola, oba zespoły boją się podjęcia ryzyka
5
5 minut za nami. Na razie bez wartych uwagi zagrań z obu stron
3
Na razie piłka rozgrywana w środku pola
2
W składzie Kolejorza brakuje m.in. Tiby i Czerwińskiego, obu z powodów zdrowotnych
1
Gramy! Mecz prowadzi Damian Sylwestrzak z Wrocławia
0
Lech ma na koncie 29 punktów, Cracovia 20. Gospodarze jeszcze nie wygrali w tym roku ligowego spotkania
0
Lech: Van der Hart - Kamiński, Salamon, Milić, Puchacz - Skóraś, Karlstroem, Marchwiński, Sykora - Ramirez - Ishak
0
Cracovia: Niemczycki - Rapa, Rodin, Szymonowicz, Rocha, Sadiković, Dimun, Hanca, Van Amersfoort, Siplak, Rivaldinho
0
Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu Cracovia - Lech Poznań. Pierwszy gwizdek o 20:00