Reklama
Reklama

Przybił rękę do drzewa, by chronić je przed wycinką

fot. Bogdan Bentyn / FB
fot. Bogdan Bentyn / FB

Do zdarzenia doszło w Gnieźnie.

Bogdan Bentyn, gnieźnieński aktywista, postanowił w drastyczny sposób zawalczyć o drzewa na Wenei, a więc w rejonie jeziora Jelonek i parku Piastowskiego w Gnieźnie. Na swoim facebookowym profilu Bentyn umieścił w piątek nagranie, na którym przybija swoją dłoń do jednego z drzew. Z nagrania wynika, że planowane jest wycięcie blisko 800 drzew w tym miejscu, na co aktywista się nie godzi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jak podaje Głos Wielkopolski, gnieźnieńscy urzędnicy jakiś czas temu zapowiedzieli, że chcą zrewitalizować rekreacyjny teren w mieście nazywany Weneją. Inwestycja ma sprawić, że teren będzie bezpieczniejszy i "ładniejszy". Planowana wycinka obejmuje blisko 550 samosiejek klona jesionolistnego, a także ponad 20 drzew kolidujących z inwestycją. Pozostałe drzewa zaplanowane do wycinki to te, które są w złym stanie zdrowotnym.

W zamian za wycięte drzewa pojawi się tutaj ponad 200 nowych drzew, a także prawie 2500 krzewów i blisko 5500 bylin czy traw ozdobnych. Łąki kwietne mają tu mieć ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.67 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro