Reklama
Reklama

Przy ul. Solnej wybudują nowoczesny budynek zaplecza sportowego

fot. PIM / wizualizacja

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg który wyłoni wykonawcę zaplanowanych prac.

Kolejny etap modernizacji Ogrodu Jordanowskiego nr 1 przy ul. Solnej zbliża się wielkimi krokami. Głównym punktem inwestycji jest budowa nowego budynku zaplecza sportowego wraz z fragmentami chodnika z kostki betonowej, łączącego nowy obiekt z istniejącymi ciągami pieszymi. Dotychczasowy budynek zostanie zdemontowany. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich prac będzie miał 270 dni od podpisania umowy - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wnętrza nowego, składającego się z dwóch brył budynku będą miały łączną powierzchnię około 190 metrów kwadratowych. Jedna z nich będzie miała dwie kondygnacje. Z górnej części zaplanowano wyjście na taras, który jednocześnie będzie dachem drugiej, jednokondygnacyjnej bryły.

W zlokalizowanych w nowym budynku świetlicach będą odbywać się zajęcia sportowe i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. We wnętrzach zaprojektowano dwie szatnie z toaletami i prysznicami, z których jedna będzie przystosowana do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Przewidziano również miejsca dla opiekunów grup i pracownika nadzorującego ogródek oraz pomieszczenie magazynowe - informują urzędnicy PIM.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 16 kwietnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
27.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro